Kolik vás stojí e-mail v týmu?

E-maily jsou důležitou součástí firemní komunikace, ať už jde o reporty a zprávy klientům, a nebo interní komunikaci v týmu. Přemýšleli jste ale někdy nad tím, kolik peněz vás e-mailová komunikace v týmu stojí? Nemluvíme o penězích za využívání e-mailového klienta nebo založené účty. Mluvíme o čase, který členové vašeho týmu tráví psaním e-mailů a odepisováním na ně.

Je vaše první odpověď „moc času ne, není to přeci jejich hlavní pracovní náplň“? Zamyslete se znovu. Částečně pravdu máte, pokud se nejedná o pracovníky zákaznického centra, kteří jsou zodpovědní za komunikaci se zákazníky, e-mail pravděpodobně opravdu nemá být jejich hlavní pracovní náplní. Špatná zpráva je, že jejich vyřizováním tráví celý tým mnohem více času, než si přiznáte vy i vaši kolegové.

Ať už jsou to vaše účetní, HR manažer/ka, grafici, marketingové oddělení nebo asistenti, e-mailem stráví v průměru dvě až tři hodiny denně. Jak je to možné? Postupem času jsme si totiž zvykli psát do e-mailů všechno a čekat stejně obsáhlou odpověď. Když se zamyslíte, pravděpodobně najdete u sebe nebo u členů vašeho týmu některé z těchto nešvarů:

  • e-maily jsou příliš dlouhé a mnohdy působí jako volný tok myšlenek bez zjevného záměru
  • v e-mailech chybí jasná otázka nebo zadání úkolu, a tak se konverzace prodlužuje o další zprávy
  • odpovídá se i na e-maily, které nepotřebují odpověď a jsou pouhým konstatováním nebo potvrzením domluvy
  • dotazy, jejichž  vyřešení by zabralo pět minut po telefonu nebo osobně, se pokládají v e-mailech a jejich řešení trvá

E-mailových zlozvyků jsme za náš dospělý život jednoduše posbírali víc, než dost. Použijte naši kalkulačku níže na stránce, pomůže vám spočítat, kolik vás a váš tým taková neefektivní komunikace stojí a kolik byste tím pádem mohli ušetřit, kdyby se e-maily opět staly jen rychlým komunikačním nástrojem, kde všichni pokládají jasné otázky a rozdávají úkoly v krátkých zprávách.

může ušetřit váš tým ročně

Produktivní zaměstnanec pracující efektivně vám ročně ušetří nemalé peníze!

Hodin úspory denně:
Lidí v týmu:
Hrubá mzda (Kč):

Jak počítá tato kalkulačka? Co vše zahrnuje a nezahrnuje?

Máte spočítáno? Částka to může být šokující, když například v pětičleném týmu zefektivníte komunikaci a všichni získají hodinu denně, ročně můžete v závislosti na hrubé mzdě ušetřit 150 000 Kč, ale i půl milionu.

Jsou to peníze, které vám stojí za čtyři minuty času? Pusťte si krátké video, kde se na firemní komunikaci podíváme ještě trochu víc.

Je jasné, že snaha zavést nová pravidla komunikace a zefektivnit práci týmu může být nejen časově náročná, ale i samotná příprava takových pravidel je vysilující. Právě proto jsme stvořili online kurz Krotitel e-mailů. Jeho shlédnutí zabere pouze hodinu a v konečném důsledku vám vrátí nejen šedesát minut strávených vzděláváním, ale mnohem více času, který jste už možná považovali za ztracený ve věčně neefektivní komunikaci.

Kromě videí je součástí kurzu audiokniha a e-book, takže si každý může vybrat formu, která mu nejvíce vyhovuje. K tipům a trikům dostanete také e-mailové šablony, díky kterým začnete konverzace zjednodušovat okamžitě a navíc, pokud kurzem projde celý tým, začnete všichni uplatňovat stejná pravidla bez nutnosti investice dalšího času nebo peněz.

 

Začněte hned a bez rizika!
Pošleme vám lekci zdarma!

Přihlášení