Tipy na dárky
Tipy na dárky

Tipy (nejen) na vánoční dárky – smysluplné knihy

Pokud vám na seznamu vánočních dárků chybí pár posledních blízkých, které chcete obdarovat, ale snažíte se odolat vánočnímu šílenství a zbytečným nákupům, máme pro vás tipy na šest smysluplných knih, ke kterým se jejich noví majitelé budou jistě rádi vracet a které jim pomohou do nového roku vkročit s novou energií (a doporučujeme i jako doplnění vaší vlastní knihovny).

konec_prokrastinace_petr_ludwigPro produktivnější rok: Konec prokrastinace

Máte ve svém okolí někoho, kdo má hlavu plnou nápadů a plánů, ale pokaždé, když už se do nich chystá pustit, tak nějak náhodou skončí u úplně jiné činnosti? Přesně pro něj je malá, ale na informace bohatá kniha Petra Ludwiga. Konec prokrastinace názorným způsobem ukazuje, co se nám při odkládání důležitých úkolů honí hlavou a jak proti tomu bojovat.

Pro volnou nohu: Na volné noze 

na_volne_noze_robert_vlachPrvní česká kniha pro všechny, kteří podnikají na volné noze, nabízí mnoho tipů, jak se ve světě freelancerů zorientovat, jak správně komunikovat své služby, jak stanovit svou vlastní cenu, jednoduše jak své podnikání postavit na pevných základech. Robert Vlach, jedna z nejvýraznějších osobností mezi freelancery v Čechách, sdílí se čtenáři mnoho ze svého know-how a jeho kniha pomůže podnikatelům v úplných začátcích, i těm, kteří mají několikaletou praxi. Díky své obsáhlosti a tomu, že pokrývá dlouhé období podnikatelského vývoje, je titulem, ke kterému je možné se vracet v průběhu let.

zazracny_uklid_marie_kondo

Pro úklid (nejen) doma: Zázračný úklid

Občas se kolem sebe rozhlédneme a zjistíme, že mnoho z věcí, které jsme za ta léta nahromadili, už pro nás nemá takovou hodnotu, nedělá nám radost. Jenže kde začít, jak se jich zbavit a především – jak zamezit tomu, aby se v domácnosti kupily další a další věci hned, jak dokončíme úklid? Pokud víte ve svém okolí o někom, kdo si tyto otázky pokládá, kniha Zázračný úklid od Marie Kondo je přesně tím impulsem k minimalistické, uklizené domácnosti i hlavě, kterou hledá.

Pro správná rozhodnutí: Designérem vlastního života 

designerem_vlastniho_zivotaVýborná kniha pro všechny, kteří cítí, že jsou na správné cestě, ale “něco” tomu schází. Co je ta tajemná přísada pro lepší a produktivnější život prozrazují autoři v knize Designérem vlastního života, ale není to jen nefunkční návod na univerzální štěstí. Tato publikace shrnuje hlavní poznatky a metody z kurzu vyučovaného na Stanfordu, ve kterém se studenti učí postupně a systematicky pojmenovat problémy a možnosti, které mají, skrz úkoly zaměřené na osobní i pracovní život. Kupte pro svého mladšího bratra, který se rozhoduje, kam po škole, ale i pro rodiče, kteří se rozhodují, zda a jak ještě změnit kariéru, ocení ji všichni, bez ohledu na obor i věk.

 

zbrane_vlivu_robert_cialdiniPro lepší komunikaci: Zbraně vlivu

Zbraně vlivu je možná titul, který budí respekt a který navíc už téměř patří mezi klasiky v oblasti přesvědčování a komunikace. Po otevření vás ale mile překvapí. Robert B. Cialdini se tématu věnuje již mnoho let a nasbíral opravdu zajímavá svědectví i výsledky experimentů, které ve své knize sdílí. Tato kniha je zajímavým čtením pro každého, kdo přemýšlí, jak je možné, že v některých situacích se necháme přesvědčit ke koupi něčeho, o co jsme vlastně nestáli, jak je možné, že někteří lidé mají až zázračné přesvědčovací schopnosti a jak nad svými rozhodnutími získat zpět kontrolu, kterou nám mistři komunikace v přímém střetu mnohdy berou, aniž bychom věděli, jak.

 

Pro chvíle přemýšlení: Myšlení, rychlé a pomalé mysleni_rychle_a_pomale

Hledáte dárek pro vášnivého čtenáře, který ale spíše než beletrii preferuje literaturu, která ho obohatí o nové myšlenky? Obsáhlá kniha Myšlení, rychlé a pomalé, od psychologa a držitele Nobelovy ceny za ekonomii, Daniela Kahnemana, je poutavou cestou do lidské mysli, která odhalí zajímavé zákonitosti a nabízí rady aplikovatelné v každodenním životě na cestě za inteligentnějším a vědomějším způsobem života.

 

 

Naučte se ovládnout svůj e‑mail v hodinovém online kurzu Krotitel e‑mailů.
Pošleme vám lekci zdarma!

Přihlášení