Reference a hodnocení

Děkuji za zajímavý a inspirativní seminář. Líbila se mi přehlednost a strukturovanost témat, svěžest, Pavlova energie a jasný výklad bez odbíhání od tématu. Od absolvování semináře jsem zjednodušil, zpřehlednil a zrychlil psaní e-mailů a nebazíruji tolik na jejich formě, což zabírá čas. Chystám se také zbavit nedůležitých věcí, které zabírají životní prostor.

Michal Prokeš ředitel obchodních operací pro východní polokouli (obchodní zástupce), Kitagawa Europe

Lektor na začátku přiznal svoji slabost (osobní vyhoření, kterým si prošel), nejednalo se tedy pouze o načtené rady, ale vycházel z vlastní zkušenosti. Od semináře se snažím psát kratší, lépe pochopitelné e-maily v odrážkách, zpříjemnila jsem si pracovní prostředí, uklidila stůl. V domácnosti jsem vytřídila nepotřebné věci - je čistší a přijemnější. Byl to poutavý, zajímavý a hlavně potřebný seminář!

Helena Chasikidisová finanční manažer, administrátor projektů, Krajská hospodářská komora jižní Moravy

Dobrá práce! Jasné, srozumitelné, s důrazem na efektivitu - odešel jsem s jasnými kroky, jak se stát efektivnějším v práci. Aplikuji minimalismus do prezentací a e-mailů, každý den se snažím vyhradit dvě hodiny pros soutředěnou offline práci a na pracovišti jsem začal uplatňovat princip nerušení.

Vít Čermák koordinátor projektů, Krajská hospodářská komora jižní Moravy

Díky za motivaci k tomu, že se dá dostat z kola ven! Zavedu “čas pro řešení svých úkolů”. Nenechám se rušit. Zredukuji činnosti na ty důležité. Určitě doporučím dál.

Martin Janča CEO, Veletrh Věda Výzkum Inovace (VVVI)

Díky za skvělé tři hodiny. Dosud jsem se bála některých velkých úkolů a byla z nich “paralyzovaná”.  Do telefonu jsem si hned po semináři nainstalovala aplikaci pro plnění úkolů v práci i doma, od té doby si také definuji svoji žábu a mám pocit, že i velké úkoly dokážu pomocí zjednodušování a metod, které byly na semináři doporučeny, zvládnout.

Ivana Chlubná project manager, JIC

Nejen u sebe, ale i u kolegů vidím, že je seminář zaujal a měl konkrétní přínos. Testujeme některé doporučené aplikace, soustředíme se na “žáby” a na výsledky. Líbila se mi upřímnost, otevřenost a množství konkrétních tipů na úsporu času. Děkujeme! 🙂

Tomáš Hložánek CEO, PUXdesign

Po školení jsem zrušil většinu složek v e-mailovém klientu, udělal si pořádek kolem sebe, zjednodušuji, vyhrazuji si čas na žábu. Školení bylo složené z dobrých tipů, které Pavel opravdu používá a je vidět jeho pozitivní přístup i zapálenost pro dané téma.

Jakub Valčík tech lead pro datovou analytiku, Konica Minolta

Bál jsem se, že workshop bude přehnaně motivační, ale přístup byl pragmatický a opravdu věřím, že mi i díky doporučení konkrétních nástrojů na zefektivnění práce pomůže některé věci změnit a zlepšit. Donutil mě konečně zrealizovat dlouho plánované přebrání věcí, kterých se chci zbavit, motivoval mě zjistit víc o minimalismu v praxi a snažit se ho implementovat, a v neposlední řadě se teď víc zaměřuji na spouštěče “flow” a přemýšlím nad způsoby, jak toho stavu dosáhnout častěji a efektivněji.

Sebastian Wallo Software QA Engineer, Konica Minolta

Skvělé bylo zaměření na konkrétní návrhy řešení pro lepší time management a aplikace, které je pomohou zrealizovat - některé určitě využiji. Po semináři jsem si okamžitě přestal sjednávat schůzky na dopoledne a místo toho se každý den ráno věnuji těm nejdůležitějším úkolům. Díky tomu jsem už za týden pohnul s několika velkými kameny.

Jiří Císek Head of IT & IP Law Department, SEDLAKOVA LEGAL

VELKÉ DÍKY za otevření očí. Člověk v tom denním (pracovním) stereotypu a stresu přestane některé věci řešit, začne se v nich utápět a po včerejším semináři se u mě rozhodně změnily priority. Prezentace mě hodně motivovala k tomu, abych stále něco neodkládala a zároveň si život uspořádala trochu jinak, bez zbytečného stresu.

Ludmila Dvořáková Art Director/Graphic Designer, MEDIA AGE

Většinu věcí, které se na semináři probíraly, jsem už v nějak formě provozovala, ale nárazově, nikoliv pravidelně a když se věci nahromadily, přišlo radikální řešení. Nyní se budu více soustředit na žáby a okamžitým přínosem bylo, že jsem hned druhý den zredukovala svůj inbox ze 360 e-mailů na 30. Doufám, že se budu moci zúčastnit i dalších vašich školení, děkuji!

Šárka Vízková klinický monitor, PRA Health Sciences

Děkuji, že vkládáte čas do něčeho, co přidává čas nám! Od semináře se více soustředím na práci a pozoruji to stejné u kolegů v kanceláři. Hned druhý den se mnohem méně mluvilo, problémy se všichni snažili řešit potichu, případně pomocí komunikačních kanálů. Všiml jsem si, že si najednou více organizuji svoji práci, tak teď už se jen snažit sníst každé ráno žábu.

Jiří Hradský advokátní praktikant

Váš seminář byl velmi inspirativní, máte dar nadchnout publikum. Témata byla zajímavá a užitečná, určitě se zaměřím na lepší organizaci práce i svoje žáby a tipy využiji i doma - jsem odhodlaná zbavit se nadbytečných věcí.

Eva Hurtová monitorka klinických studií, PRA Health Sciences

V čem mi seminář pomohl? Už teď vím, že chci změnu: začnu úklidem na stole (koupím pořádnou skartovačku, aby zvládla ten nápor dokumentace, kterou mám pro případ, že by se ještě mohla hodit), udělám si pořádek v e-mailech, aby v inboxu zůstaly jen ty aktuálně k řešení. A na co se opravdu těším? Na to, že začnu svoje žáby jíst hned po ránu, protože vím, jak dovedou být “nechutné”, když se odkládají na “potom”. A hlavně doufám, že tohle všechno se pro mě stane zvykem. Díky!

Alice Divišová klinický monitor (CRA), PRA Health Sciences

Byly to inspirující 3 hodiny, člověk je zase o něco odhodlanější některé věci posunout, takže díky za něj! V kanceláři zavádím “do not disturb” semafor, užitečné byly i tipy na konkrétní nástroje a pravidla pro psaní e-mailů už putují do firemní Wiki!

Petr Dvořák vedoucí vývoje, PUXdesign

Témata semináře jsou logicky řazená, našel jsem v nich různé metody a aplikace, které zařadím do svého praxe - žábu sním hned ráno, vyzkouším Todoist, začnu se soutředit na krátké e-maily, automatické odpovědi a klávesové zkratky.

Martin Kovařčík partner, NKBD Group

Určitě využiji zmiňované aplikace pro Mac OS, čas věnovaný “IT hackům”, které ušetří čas a zefektivní práci byl rozhodně přínosný. Okamžitě jsem se zaměřil na dvě věci, se kterými mám největší problém - několik messengerů na svém notebooku (takže jsem si hned stáhl Franz) a psaní generického textu (dnes jsem si zaplatil aText).

Jiří Nižňanský CEO, NKBD Group

Zpráva, kterou Pavel předává, je v souladu s tím, jak žije - čistota a minimalismus je vidět i v prezentaci. Líbily se mi jasné ukázky, co je možno zkrátit a ořezat i tipy na užitečné programy. V počítači si zařídím minimalistický e-mail, začnu využívat klávesové zkratky a předchystané odpovědi na e-maily a motivovalo mě to i k úklidu v práci -  konečně roztřídím a uklidím šanony, a dám do skladu, co nepotřebuji.

Václav Matoušek CEO, CF Plus Chemicals

Srozumitelný výklad, pěkná, připravená prezentace, Pavel je nadšený a záleží mu na tom, co předává za informace. Díky otevřeným otázkám typu “V čem mám problém s produktivitou?” jsem mohl konfrontovat své pracovní návyky a podívat se na ně z jiné perspektivy. Rád bych automatizoval některé úkony a otestuji, co z aplikací a metod mohu použít v praxi.

Josef Kocurek designér služeb a copywriter, Pábení

Využili také zaměstnanci těchto firem

Reference